ویژگی های یک دستگاه ماینر مناسب

  • فوریه 24, 2020

همانطور که در مطالب قبلی توضیح داده شد، به دست آوردن بیتکوین و سایر ارزهای مجازی به دو روش استخراج و خرید از صرافی معتبر امکان پذیر است که روش اول، یعنی استخراج، به طور دستی امکان پذیر نیست و توسط دستگاه ها و رایانه های پرقدرت که قادر به پردازش و حل مسائل پیچیده ی ریاضی هستند، طی فرآیندی پیچیده انجام می شود.
در این مطلب هدف ما آن است که ویژگی های یک دستگاه ماینر مناسب را خدمت دوستان معرفی کنیم تا در هنگام انتخاب دستگاه ماینر، بهترین انتخاب را داشته باشید. در هنگام خرید دستگاه ماینر با پارامترهایی مواجه خواهید شد که لازم است نسبت به آن ها آگاهی و شناخت کافی داشته باشید. می توان از تاثیرگذارترین پارامترها به موارد زیر اشاره کرد:

• میزان هش
در هنگام خرید ماینر میزان هش، یکی از اصلی ترین ویژگی های دستگاه محسوب می شود. به زبان ساده هش ریت (Hash Rate) سرعت عملکرد دستگاه ماینینگ می ‌باشد. استخراج ارز دیجیتال شامل یافتن بلاک ها از طریق محاسبات پیچیده می ‌باشد. بلاک ها مشابه پازل های ریاضیاتی اند. دستگاه های ماینینگ باید هزاران یا حتی میلیون ها حدس در ثانیه بزنند تا جواب صحیح برای حل بلاک بیابند. به طور عمومی هر چه هش ریت بیشتر باشد، کارآمدی دستگاه بیشتر می شود.
• میزان برق مصرفی
دستگاه های ماینر برق زیادی را مصرف می کنند. با توجه به تعرفه های بالای برق در ایران، دقت به میزان برق مصرفی در هنگام خرید ماینر ضروری است.
• قیمت
سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین بایستی معقول باشد. با توجه به بازه وسیعی قیمت ماینر ها، خرید دستگاهی که علاوه بر برطرف کردن نیاز، قیمت منطقی نیز داشته باشد، بسیار مهم است. هم چنین باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید مبلغی نیز بابت هزینه های جانبی از جمله کابل کشی، تجهیزات برق و … کنار بگذارید.
• صدا
شاید ساده به نظر برسد اما میزان سر وصدای تولید شده توسط این دستگاه ها گاهی بالاست. بهتر است به هنگام خرید به مقدار صدای تولید شده توسط این دستگاه ها دقت شود.
• ارزی که می خواهید استخراج کنید
یک از مهم‌ترین چالش ها در بحث خرید ماینر، نوع ارزی است که می‌خواهید استخراج‌کنید. زیرا هرکدام از ماینرها با الگوریتم خاصی و برای استخراج ارز خاصی کار می‌کنند. حتما برای شروع کار سعی کنید از ارزهایی استفاده کنید که شناخته‌تر باشند. در اینجا سؤال پیش می‌آید که برای مثال آیا می‌توان از ماینر بیت کوین برای دیگر ارزها هم استفاده کرد؟ باید بگوییم که با توجه به نوع الگوریتم‌ها که برای هر ماینر متفاوت است شما می‌توانید ارزهایی که از یک نوع الگوی خاص پیروی می‌کنند را با یک دستگاه استخراج‌کنید. برای مثال بیت کوین از الگوریتم SHA-256 پیروی می‌کند درنتیجه هر ارزی که از این الگوریتم پیروی کند را می‌توانید با ماینر بیت کوین استخراج‌کنید.
• میزان استخراج در هر روز
تخمین میزان درآمد روزانه در استخراج ارزهای دیجیتال بسیار حائز اهمیت است. برای این کار می ‌توانید از ماشین ‌حساب‌ های ارز دیجیتال استفاده کنید. توجه داشته باشید که برخی از دستگاه ‌ها علاوه بر مصرف برق بالا، بازدهی کمی نیز دارند در نتیجه استفاده از چنین دستگاه‌ هایی عاقلانه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat