بهترین دستگاه های ماینر در ایران

  • فوریه 24, 2020

افرادی که در حوزه ماینینگ فعالیت می‌کنند یا قصد ورود به این بخش را دارند، با مسائل متعددی روبرو می‌شوند که یکی از مهم‌ترین آنها انتخاب دستگاه استخراج مناسب است. همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم، قیمت دستگاه ماینر به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به قدرت دستگاه (هش ریت)، مصرف برق، قیمت و… اشاره کرد. توجه به ویژگی های دستگاه ماینر از آن جهت ضروری است که با وجود اینکه استخراج ارزهای دیجیتال می تواند سودآوری خوبی داشته باشد اما هزینه ای که برای خرید دستگاه می پردازید و هزینه برق مصرفی می تواند حساب بانکی شما را خالی کند. در نتیجه، انتخاب دستگاه نامناسب می تواند سودآوری شما را تحت تاثیر قرار دهد و یا حتی گاهی اوقات شما را با ضرر روبرو کند پس این کار باید با آگاهی به تمام جوانب و شناخت ویژگی های مختلف دستگاه ماینر انجام شود.
در حال حاضر صدها مدل مختلف از دستگاه استخراج ارزهای مجازی وجود دارد و روز به روز نیز به تعداد مدل ها افزوده می شود و رقابت بین شرکت های تولیدکننده شدیدتر می شود.
در این مطلب قصد داریم با در نظر گرفتن این عوامل، بهترین دستگاه های ماینی که می توانید هم اکنون در ایران تهیه کنید و به بهره برداری از آن بپردازید را به شما معرفی کنیم.
البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که بالاتر بودن قدرت‌ دستگاه به معنای بهتر بودن دستگاه نیست و عواملی مانند مصرف برق، طول عمر، وزن، صدا، اندازه و … نقش اساسی در ماینینگ دارند. پس قدرتمندترین دستگاه همیشه محبوب ترین دستگاه نیست.
البته این دیدگاه کلی که بهترین دستگاه استخراج دستگاهی است که طول عمر مناسبی داشته باشد تا بتواند بازگشت سرمایه سریع تری را رقم بزند، باعث شده است که از نظر برخی افراد مهم ترین ویژگی یک دستگاه ماینر طول عمر آن باشد. بنابراین معیار بهترین دستگاه می تواند برای هرکسی متفاوت باشد.
همچنین در فهرست زیر فاکتورهایی مثل سودآوری، قیمت، اندازه، وزن و مقبولیت در میان مصرف‌کنندگان نیز لحاظ شده است.

• بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پلاس(Bitmain Antminer+ S17)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۷۳ تراهش بر ثانیه ۲۹۲۰ وات حدود ۲۶۰۰ دلار
انت‌ ماینرهای سری ۱۷، در حال حاضر پرچمدار شرکت بیت مین هستند. بیت مین بزرگ‌ترین تولیدکننده دستگاه ‌های استخراج است.
انت ‌ماینر اس ۱۷ پلاس که در دسامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد، با قدرت ۷۳ تراهش (TH/S) و مصرف برق حدود ۲,۹۲۰ وات، در حال حاضر لقب بهترین دستگاه استخراج بیت کوین را یدک می‌ کشد. قیمت این دستگاه بین ۲,۴۰۰ تا ۲,۶۰۰ دلار متغیر است.
در این ماینر با بهره‌ گیری از فناوری انتقال گرمای دوگانه، فضای بین ورودی و خروجی هوا ۵۰ درصد کاهش یافته است که دمای دستگاه و صدای آن را تا حد زیادی بهبود داده است. همچنین در این مدل جدید مکانیستم ‌های تحمل دما و خنک ‌کنندگی توسعه پیدا کرده ‌اند تا شاهد کمترین نوسان در کارکرد آن باشیم.

• بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پرو (Bitmain Antminer S17 Pro)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۵۳ تراهش بر ثانیه ۲۰۹۴ وات حدود ۱۹۰۰ دلار

تا قبل از عرضه اس ۱۷ پلاس، اس ۱۷ پرو بهترین دستگاه استخراج بیت کوین بود و حالا در رده دوم سودآورترین ماینرهای بیت کوین قرار دارد. با این حال، با توجه به اینکه مدل اس ۱۷ پلاس هنوز به صورت عمده عرضه نشده است، در بسیاری از فارم‌ ها از اس ۱۷ پرو استفاده می‌ شود.
انت‌ماینر اس ۱۷ پرو که در آوریل ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد، با قدرت ۵۳ تراهش (TH/S) و مصرف برق حدود ۲۰۹۰ وات دومین دستگاه کارآمد جهان برای استخراج بیت کوین است.
اس ۱۷ پرو مثل اس ۱۷ پلاس در سه حالت قابل راه ‌اندازی است: کم مصرف – معمولی و توربو که هر کدامشان قدرت هش و مصرف برق مختلفی دارند.

• اینوسیلیکون تی ۳ پلاس(Innosilicon T3+ 52T)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۵۲ تراهش بر ثانیه ۲۱۰۰ وات حدود ۱۷۰۰ دلار
نسل جدید ماینرهای بیت کوین شرکت اینوسیلیکون به معنای واقعی کلمه یک ترمیناتور در میان ماینرها هستند. پس از موفقیت دستگاه تی ۳، مدل بعدی یعنی تی ۳ پلاس در می ۲۰۱۹ عرضه شد.
قدرت هش ۵۲ تراهش و مصرف برق ۲۱۰۰ وات، این دستگاه را در لیست خرید استخراج ‌کنندگان زیادی قرار داده است. شرکت اینوسیلیکون هم خود یک شرکت بسیار معتبر بوده و از این جهت هم مزیت محسوب می ‌شود.
وزن بسیار مناسب نسبت به قدرت هش (ده کیلوگرم) و ابعاد تقریبا جمع ‌و جور باعث شده است تا از این ماینر در مقایس صنعتی و در سطح بالایی استفاده شود.
تی ۳ پلاس مدل دیگری هم دارد که قدرت آن به ۵۷ تراهش می ‌رسد. قیمت Innosilicon T3+ 52T در بازارهای جهانی حدود ۱,۷۰۰ دلار است.
• واتس ماینر ام ۲۰ اس(Whatsminer M20S)
قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۶۸ تراهش بر ثانیه ۳۳۶۰ وات حدود ۱۸۰۰ دلار

شرکت MicroBT اخیرا با عرضه دستگاه قدرتمند واتس ‌ماینر ام ۲۰ اس نشان داده که می‌ تواند رقیبی جدی برای شرکت ‌های بزرگ ماینینگ باشد.
چیپ ‌های ۱۲ نانومتری ام‌۲۰ اس به پای چیپ ‌های ۷ نانومتری انت ‌ماینرهای جدید نمی ‌رسند اما قیمت پایین و قدرت بالای این دستگاه در مقایسه با رقبای خود امیدوارکننده است.
وزن ام‌۲۰ حدود ۱۲ کیلوگرم است که نسبت به بقیه ‌ی دستگاه‌ های ماینر خیلی بالا نیست. از این ماینر در سطح صنعتی و خرد تا حد زیادی استفاده می ‌شود اما به پای انت‌ ماینرها نمی‌ رسد.
ماینر M20S با ۶۸ تراهش قدرت، مصرف برقی در حدود ۳,۳۶۰ دارد و در آگوست ۲۰۱۹ عرضه شد. ماینر Whatsminer M20S با قیمت حدود ۱,۸۹۰ دلار در سایت‌ های خارجی به فروش می ‌رسد.
• ای بنگ ای بیت ای ۱۲ پلاس(Ebang Ebit+ E12)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۵۰ تراهش بر ثانیه ۲۵۰۰ وات حدود ۲۳۰۰ دلار

شرکت ای ‌بنگ با ماینرهای سری E خود توانسته است که بخش بزرگی از بازار دستگاه‌ های ماینینگ را بدست بگیرد. دستگاه Ebit E12+ آخرین و قدرتمندترین دستگاه تولیدی این شرکت است.
دستگاه Ebit E11++ در اکتبر ۲۰۱۸ عرضه شد و با قدرت هش فوق ‌العاده بالای ۴۴ تراهش توجهات زیادی را به خود جلب کرد. حالا پرچمدار جدید ای ‌بنگ یعنی مدل +E12 با قدرت هش ۵۰ تراهش و مصرف برق حدود ۲۵۰۰ در میان دستگاه ‌های پرقدرت استخراج می ‌درخشد.
وزن دستگاه E12 حدود ۱۰ کیلوگرم است که نسبت به رقبای خود یک وزن عالی محسوب می ‌شود. اندازه کوچک این دستگاه نسبت به سایر دستگاه ‌های مشابه باعث می ‌شود که به راحتی بتوان آن ‌ها را در فارم‌ جای داد.
این ماینر در سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شد. قیمت ای‌بیت ای‌۱۲ پلاس حدود ۲,۳۰۰ دلار است.

• کنان آوالون ماینر ۱۰۶۶(cannan AvalomMiner 1066)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۵۰ تراهش بر ثانیه ۳۲۵۰ وات حدود ۱۴۰۰ دلار

شرکت کنان که دومین شرکت بزرگ تولیدکننده دستگاه ‌های استخراج است، قصد دارد با دستگاه ‌های ماینر خود بازار را در اختیار بگیرد. مدل ۱۰۶۶ از سری آوالون ‌ماینر جدیدترین دستگاه این شرکت است که در بازار به فروش می‌ رسد.
دستگاه AvalonMiner 1066 با قدرت ۵۰ تراهش و مصرف برق ۳,۲۵۰ وات، یکی از کارآمدترین دستگاه‌ های استخراج بیت کوین است، مخصوصا در مناطقی که هزینه برق پایین باشد.
کیفیت بالای دستگاه ‌های کنان و قیمت پایین‌تر آن‌ ها باعث شده است تا ماینرهای زیادی از این دستگاه ‌ها در فارم ‌های خود استفاده کنند. قیمت آوالون ماینر ۱۰۶۶ در فروشگاه‌ های اینترنتی حدود ۱,۴۰۰ دلار است.
• بیت مین انت ماینر تی ۱۷ پلاس(Bitmain Antminer+ T17)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۶۴ تراهش بر ثانیه ۳۲۰۰ وات حدود ۱۸۹۰ دلار

بعد از سری اس ۱۷ که بیش‌ترین سودآوری را در میان دستگاه ‌های شرکت بیت مین دارند، سری تی ۱۷ سودآورترین انت‌ ماینرهای این شرکت هستند.
دستگاه انت ماینر تی ۱۷ پلاس با قدرت حدود ۶۴ تراهش و مصرف برق ۳,۲۰۰ وات، در دسامبر ۲۰۱۹ عرضه شده است و هنوز به صورت انبوه در بازار وجود ندارد.
علیرغم تفاوت فاحش در هش ریت و مصرف برق، انت ‌ماینرهای تی‌ ۱۷ از تمام امکانات موجود در اس ۱۷ برخوردار هستند.
انت ماینر تی ۱۷ پلاس با قیمت حدود ۱,۸۹۰ دلار در فروشگاه‌ های اینترنتی به فروش می ‌رسد.
• واتس ماینر ام ۲۱ اس(Whatsminer M21S)

قدرت مصرف برق قیمت جهانی
۵۶ تراهش بر ثانیه ۳۳۶۰ وات حدود ۱۳۰۰ دلار

یکی دیگر از دستگاه ‌های پرقدرت و البته بسیار محبوب شرکت MicroBT، واتس‌ ماینر ام‌۲۱ اس است. ام‌۲۱ اس قبل از مدل قدرتمندتر ام‌۲۱ اس در جولای ۲۰۱۹ عرضه شد.
مدل ام‌۲۱ اس با قدرت هش ۵۶ تراهش و مصرف برق ۳,۳۶۰ وات، این روزها در فارم‌ های زیادی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و سود خوبی به صاحبانش می ‌رساند. قیمت این ماینر حدود ۱,۳۰۰ دلار است.
نتیجه
با وجود پتانسیل سودآوری استخراج بیت کوین، هزینه ‎های انرژی و پیش پرداخت می ‎توانند به طور جدی به حساب بانکی و بودجه شما صدمه بزنند. انتخاب یک سخت ‎افزار اشتباه می ‎تواند بیشتر از پولی که بخواهید با استخراج بیت کوین به دست آورید به شما ضرر بزند. برای این که جلوی ضرر را پیش از شروع استخراج بیت کوین بگیرید، لازم است قبل از انتخاب دستگاه ماینر درباره ی هر دستگاه به خوبی تحقیق کرده و با آگاهی کامل به انتخاب دستگاه مناسب بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat